11-12-2006
Verslag commissie binnensport Bladel

Het verslag wat de commissie heeft gemaakt van het bezoek aan het wekelijks overleg van BT
. De notulen van het wekelijks overleg volgen later.

 

COMMISSIE BINNENSPORTEN BLADEL

 

Verslag bezoek fractievergadering Bladel Transparant

 

Datum: 11-12-2006

Aanwezig namens Cie. Binnensporten Bladel: Bert Gruter en René Heijmans

Contactpersoon fractie Bladel Transparant: Dick Zumker

Bert presenteerde onze plannen voor een nieuwe sporthal bij Pius X waarna voldoende ruimte werd geboden voor het stellen en beantwoorden van vragen.

Vragen en antwoord:

Mogelijkheid opknappen huidige sporthal: Dit is mogelijk, echter dient er dan elders een nieuwe sporthal bijgebouwd te worden hetgeen de bouwkosten alsmede de exploitatiekosten verhoogd. Er kunnen dan immers geen woningen t.p.v. de huidige sporthal worden gebouwd

 

Voordelen locatie Pius X:

Pius X is zelf overdag de grootste gebruiker.

Pius X wil medewerking verlenen.

Er is voldoende parkeerruimte aanwezig.

Twee hallen bij elkaar werkt kostenverlagend.

 

Mogelijkheid locatie Smagtenbocht:

Probleem met veilige bereikbaarheid.

Bij sporthotel te weinig ruimte voor zaalsporten.

Ligging slecht t.o.v. scholen.

 

Combinatie met Jongerenwerk:

Vrijwilligerswerk is welkom.

Pazzop combineren met sporthal is niet wenselijk. (mening van ons en de meeste fractieleden)

 

Grootte sporthal:

2 grote en twee kleinere hallen. Dienen minimaal te voldoen aan NOC/NSF eisen.

Mogelijkheid besproken om hallen zo te bouwen dat internationale wedstrijden gespeeld kunnen worden. Fractie is van mening dat deze optie in ieder geval moet worden bekeken.

Medewerking gemeente: commissie binnensporten is redelijk enthousiast over de huidige medewerking van B en W.

 

Afspraken:

Bladel Transparant vraagt financiële gegevens huidige sporthal op bij de gemeente en stuurt gegevens door aan Bert Gruter. ( Let op: boekwaarde huidige hal)

Bladel Transparant vraagt aan bestuurders wat bedoeld wordt met prioriteitenstelling in de raadsplanning in het vierde kwartaal. Wat is er dan gerealiseerd en waarvoor is het budget ad € 90.000. Bladel Transparant is enthousiast over de plannen en is bereid prioriteit te verhogen. Dit is echter mede afhankelijk van overige fracties.

Commissie Binnensporten Bladel gaat graag in op het advies van Bladel Transparant om voor 09-01-2007 de overige fracties ook te bezoeken. Met name het CDA is hierbij van groot belang i.v.m. grootte van de fractie.

Verslag van deze bespreking wordt op de site van Bladel Transparant gezet.

Zowel Bladel Transparant als de Commissie Binnensporten Bladel geven aan de bespreking als positief te hebben ervaren. Bladel Transparant erkent de noodzaak voor het realiseren van voldoende extra ruimte voor de binnensporten  met een goede kwaliteit.