Hoogste punt sporthal Bladel bereikt

Op 10 maart 2014 is met een ludieke handeling door wethouder Zumker van de gemeente Bladel en rector Bosch van het Pius X-College het bereiken van het hoogste punt gemarkeerd van de nieuwe sporthal en sportzaal aan de Lange Trekken in Bladel.

140310 hoogste punt sporthal (2)

Door het zachte winterweer ligt de bouw prima op schema. Het is de bedoeling dat de accommodatie op 1 augustus wordt opgeleverd. Met ingang van het nieuwe schooljaar en nieuwe binnensportseizoen kan dus van deze prachtige voorzieningen gebruik worden gemaakt.

De gemeente Bladel bekostigt de nieuwe sporthal en het Pius X-College neemt de nieuwe sportzaal voor haar rekening. Na realisering vormen deze voorzieningen één functioneel geheel. Daarom hebben de school en de gemeente het project gezamenlijk aanbesteed. Aannemersbedrijf J.A. van Gisbergen BV uit Hooge Mierde kreeg de opdracht. Het ontwerp is van GeWOON architecten uit Bladel. Eind 2013 is de bouw gestart.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAEen nieuwe voorziening, een nieuwe start, daar hoort ook een nieuwe naam bij. Uit de vele inzendingen die binnenkwamen op de oproep een naam te bedenken, werd uiteindelijk gekozen voor de naam X-sport (spreek uit ‘ik sport’). Een originele naam, die bovendien de nauwe relatie met het Pius X-College goed weergeeft. Het sportcafé in de nieuwe sporthal wordt geëxploiteerd door de broers Jan en Thijs Daniëls, die in Bladel ook café D’n Bel runnen.

140310 hoogste punt sporthal (7)

NIEUWS

Hapert als koploper in vernieuwende wijkzorg: start van transitieplan ‘De Buurt als Ecosysteem’

april 24, 2025

Veilige fietspaden op komst aan Dominépad en Broekenseind in Hoogeloon​

april 21, 2025

Ideeën voor jouw dorp? Deel het op de Ideeënmarkt 2025!

april 18, 2025

Nieuwe stap richting zwembad Egyptische Poort: intentieovereenkomst ondertekend

april 3, 2025